RWE OKOLOOSTRAVY
Datum:
11.8.2013

Další díl seriálu cyklomaratontour se konal v okolí Ostravy. CEP tým odjel pouze ve složení Vranis, Mizda a Valis, protože Romis se v sobotu ženil a Tomsonovi se vdávala sestra (pozn. autora: jednalo se o stejnou svatbu :-)). Romisovi tímto všichni přejeme v manželství hodně štěstí.
Na start dlouhého závodu se kromě zmiňované trojice postavil ještě Lukáš Kouba a dětský závod absolvovala Natálka Valuchová, která se rozhodla startovat i v závodě na 35km.
Hned po startu který byl tradičně ve 12hod., nás čekal hodně těžký výjezd sjezdovky, kde se startovní pole značně roztrhalo. Po ujetí cca 5km se početná skupina bikerů ve které se právě pohybovali Valis s Vranisem vydala špatným směrem a hodně si tak zajela. Díky vzorné spolupráci a ponožkám CEP, které zabránily nástupu křečí, se ale tato dvojce prokousávala směrem dopředu a nakonec dojela ruku v ruce na výborném 67. (Vranis) a 69. (Valis) místě celkově, kdy se mezi ně v cílové rovince vklínil nechápavý biker :-). Další v pořadí na 124. místě celkově přijel Lukáš a největší díl smůly v podobě dvou defektů si vybral Mizda, který ale zabojoval a nakonec dojel na 184. místě celkově.
Skvělého výsledku dosáhla Natálka, která suverénně ovládla dětský závod a ke zlatu přidala ještě bronz v závodě na 35km, kde bojovala s o 5 let staršími soupeřkami v kategorii do 18 let.
Po vydařeném závodě se už všichni těšíme na další díl seriálu, který nás zavede za 14 dnů do Plzně.