SILESIA MERIDA BIKE MARATHON - RUDA
Datum:
19.5.2012

SILESIA maraton byl první závod, který jsem absolvoval po patnáctileté přestávce. Nechal jsem se přemluvit a přihlásil se do závodu na 55km trať. Pokud by mi před dvěma lety někdo řekl, že tento závod dojedu do konce, tak bych to považoval za dobrý vtípek. Totiž když jsem přestal jezdit na kole, tak jsem nehorázně přibral na váze (127kg). Měl jsem běžné problémy jako nespavost, vysoký tlak a náběh na cukrovku. Naštěstí jsem potkal bývalé kamarády, kteří mě opět dostali na kolo.
První vyjížďky byly hrozné a v průběhu dvou let jsem zlikvidoval dvě kola. Silesii jsem nakonec šlapal s 98kg a opravdu to v kopcích nebylo jednoduché. Usídlil jsem se někde okolo 140. pozice a to, co jsem ztratil v kopcích, tak jsem sjížděl z kopce a na rovince. V posledním stoupání jsem trochu vytuhl a propadl se na 266. místo v celkovém pořadí. Před závodem jsem si dělal srandu s Markem, že bych chtěl dojet celkově v kategorii do stovky. Ohromné překvapení bylo, když jsem se v cíli dozvěděl, že jsem dorazil na 57. místě ve své kategorii. Ačkoliv výsledek pro někoho nezajímavý, pro mě to byla velká osobní výhra. V cíli na mě čekal celý tým včetně Lady, která obhájila loňské prvenství. Byl to fantastický pocit, nevyhrál jsem závod, ale měl jsem radost, jako by se tak stalo.
Poslední překvapení přišlo tuto středu, kdy se mi narodil syn Vojtěch. Takže další posila do týmu ?