AUTHOR BIKEMARATÓN SUĹOVSKÉ SKALY
Datum:
20.6.2009

Neopakovatelný zážitek nabídl 11. ročník Author bikemarathon Suľovské skály, který se konal 20. června v tamější překrásné přírodě. Na tento závod jsem se nechala společně s Ladíkem Křenkem zlákat rožnovským sportovcem Laďou Blinkou. I přes deštivé a chmurné počasí, které celý závod provázalo, jsme se rozhodli jet. Nelitujeme.
Start ze Suľovského náměstí 95 km dlouhé tratě, na kterou se postavil se svými vypracovanými svaly, plný odhodlání ji pokořit, Laďa Blinka, odstartovala v 9 hod. Po 10 min intervalu jsem zacvakla do pedálů svou tretru i já s Ladíkem a dalšími bikery, včetně Jany Ševčíkové a jejich kolegů z týmu Bike One.
Musím přiznat, když pominu nevlídné počasí, vytrvalý déšť, všudypřítomné bláto, byla tato trať to nekrásnější, co jsem kdy jela. Opravdu mě vzala za srdce. Nádherné přírodní scenérie, výhledy, romantické zákoutíčka... Nechyběly široké výjezdy, sjezdy po místních loukách. Kamenité, ale i písčité terény. Neopakovatelné výhledy na tamější hory, Suľovské skály, skalnaté útvary... Roháč. Úžasné byly i asfaltové pasáže v dolinách mezi skalami. Byly zde i pěkné táhlé stoupání krásnou přírodou, různými polními cestičkami, pěšinkami...Za zmínku určitě stojí uzounké stoupání, protkané technicky náročnými úseky na Javor, tzv. singl trek, kde každého bikera zastavily půlmetrové skalnaté " schody "...
Jako první dojel do cíle Ladík Křenek, který byl na krásném 1.místě ve své kategorii. Ladi, fandíme Ti a blahopřejeme! Mně se podařilo do cíle dojet s velkým odstupem od Jany Ševčíkové na 2.místě ve své kategorii. Posléze jsme se umyli, poklábosili o prvních dojmech se soupeři a pak už jen netrpělivě schováni pod deštníky vyhlíželi závodníky z dlouhé 95 km tratě. Laďa Blinka přijel z " baheních lázní " na nádherném 5.místě. V jeho výrazu v obličeji byla vidět vyčerpanost, ale spokojenost. Opravdu smekán před všemi, kdo tuto trať absolvoval. Poslední závodník byl na trati neskutečných necelých 9 hod! Neuvěřitelné!?
Na závěr nechci opomenout poděkovat tamějším pořadatelům, všem sponzorům za krásný závod, bohatou tombolu a doprovodný program. Škoda jen, že se na nás celou dobu neusmívalo sluníčko... Tak snad příští rok!