G52
3.
68

Výsledky: Dlouhá >>> Krátká >>>

Na letošní Šele, která se konala již 8. rokem, startovalo rekordních 1601 závodníků z 10 zemí.
I přesto, že počasí závodu vyloženě nepřálo a jak závodníky, tak jejich doprovod trápily celodenní přeháňky, lze konstatovat, že se závod opět povedl, jak už u této akce bývá zvykem.
Na dlouhé trati se jelo ve znamení neskutečného tempa Pavla Boudného z Kelly´s Oportunity, když na 89. kilometru s přehledem zvítězil s traťovým rekordem 3:29h před Honzou Jobánkem z Meridy a Martinem Horákem z Rock Machine Cyklomax. Bohužel se však jelo také ve znamení četných pádů, z nichž některé skončily i zlomeninami a to nejen materiálu. Jeden takový pád se přihodil i našemu Z.Galdovi, kterému to zhruba na 60. kilometru ve sjezdu ustříklo a on zaletěl do lesa. To co z jeho kola po tomto pádu zbylo, je k vidění na fotkách dole a nepotřebuje to dalšího komentáře. Zdeňa to naštěstí odnesl jen s naraženým malíčkem (aspoň to tak včera vypadalo). Ostatní naši závodníci dojeli do cíle bez větších problémů.
Na krátké trati výborně zajel J. Slovák, který se umístil na 3. místě ve své kategorii.

Jedinou výtku bych snad měl k tomu, že se z cesty na hrad udělala jakási jednosměrka, kterou se chodilo dovnitř a pokud se chtěl člověk dostat před hrad, musel ho celý obejít. A to i tehdy, když byla cesta volná.

Vranis

Krátká trať odstartovala přesně ve 12 hodin. Hned postartu se rozjelo brutální tempo, ale po chvilce, kdy to nikdo nechtěl táhout se zase jelo krokem. Po další chvíli začali nastupovat blázni zezadu, a tak se zase konečně dal peloton do pohybu. Asi na 2. kilometru se nam ztratil z dohledu předjezdec na motorce. Nevím co šaškoval, ale kvůli němu jsme jeli úplně jinam a zajeli si tak asi 5 kilometrů. Na 10. kilometru mě překvapila prudší levotočivá zatáčka a já jsem zajel do kříba a než jsem vytáhl kolo, Solis mi ujel asi o 500 metrů. Hned jsem ho začal stahovat, az jsem ho stáhl na 150 metrů. Pak následoval lesní sjezd kde chytl defekt a prosil mě o pumpu. Tak jsem zastavil, pumpu mu půjčil a jel dál. Ujel jsem jen kousek a ustrelilo mi přední kolo a hodil jsem držku. Krapet jsem se podřel, ale nic vážného, zvedl sem kolo a fičel dál. Kolem 20. kilometru jsem se konečně rozjel a jelo se mi parádně. Jel jsem celou dobu asi asi 2 minuty za skupinkou z krátké tratě sám. Vzhledem k tomu, že celkem fučelo, tak jsem se celkem prošil. Škoda že jsem nikoho nepotkal nikoho na trati, se kterým bych mohl střídat. Taky mě sere to, že mě brzdili turisti z dlouhé trati ve sjezdech