KELLY`S DUBNICKÝ MARATON
Datum:
25.8.2007

V sobotu 25.8.2007 jsme se vydali na Kelly`s DubnickÝ maratón. Na závod jsme vyrazili ve složení: Štěrk, Tomáš Třetina, Zdena Galda, já a naše stálá fotografka Barča.
Jednalo se o nejtěžší, největší a nejstarších bikemaraton u našich sousedů na Slovensku. Účastníci měli na výběr ze tří tratí a to: Hard (100km/3250m), Klasik (67km/2000m) a Basic (43km/1160m). Já jsem zvolil trasu Hard, Tomáš, Zdena a Štěrk se rozhodli poměřit síly na trati Klasik. Po příjezdu do Nové Dubnice jsme se zašli na prezentaci která proběhla bleskurychle. V mém případě následovalo převlečení a krátké rozjetí, neboť start Hardu byl v 9:00. Ostatní si mohli ještě v klidku vychutnávat snídani, protože start Klasiku byl stanoven na 10:00.
Na start mé trati kde se postavilo 107 závodníků v čele s obhájcem loňského vítězství Vénou Hornychem, na trati Klasik cca 300 zavodníků .
Po startovním vystřelu (který se povedl až na druhý pokus z důvodu selhaní startovní pistole) se celý balík vydal za policejním vozem z Nové Dubnice směr Veľký Kolačín, odkud se již najíždělo do terénu. Tato část trati, kde byly krásné technické výjezdy a sjezdy, se po cca 28 km kilometrech napojovala na trať klasiku. Zde následovalo velmi nepříjemné 10km dlouhé stoupání na nejvyšší vrchol celého závodu - Baske. Na Baske se mi líbila občerstvovačka, kde nechybělo pivo, které nevím proč, skoro nikdo nechtěl (já jsem si samozřejmě vzal). Pokračovalo se po společné trati, kde byly technické sjezdy lesem a výjezdy většinou po loukách, odkud byly krásné výhledy. Jelo se mi dobře až do 76km, kde jsem byl na 27. místě, ale pomalu jsem začínal cítit, že kvůli začínajícím bolestem zad to bude můj konec. To se naplnilo asi o 3 km dále, kde jsem si musel lehnout a počkat než bolest trochu ustoupí. Od této chvíle jsem měl jediný cíl a to dokončit závod. Skoro všechny kopce až do cíle jsem pak musel tlačit a občas si i na pár minut lehnout. O to víc jsem si užil poslední občerstvovačku, kde jsem se tak 20 minut zdržel. Po náležitém občerstvení jsem se dobelhal do cíle na cca 48. místě. Časový limit na Hardu byl docela tvrdý a to 8 hodin 30 minut, což se části jezdců nepodařilo splnit. O poznání líp se vedlo klukům na trati Klasik, kde Zdena dojel na 10. místě, Tomáš na 15. místě a Štěrk na 80. místě.
Tento závod se mě i ostatním členům naší posádky velmi líbil. Pořadatelské zabezpečení i občerstvovačky byly na velmi vysoké úrovni. Tomuto závodu nejde nic vytknout. Velmi se mi líbilo i množství fandících lidi u trati.