Radim Štekl
m 19-29
218. 249

Výsledky.xls >>>

Poslední týden v září, přesněji 24.9.2005, se pravidelně koná jeden z nejmasovějších Bkemaratonů u nás. A my jsme, jak jinak, než jeho pravidelní účastníci. Tento rok bylo objednáno hezké počasí, a proto se počet závodníků vyšplhal nad hranici 1000, přesněji 1095 lidí.
Nechyběli tu zástupci z republikové špičky, a to jak z odvětví maratonového, XC, tak i silničního, včetně prvavidelně účastnívšího se Pavla Padrnose.
Pod startovní oblouk jsme se postavili v čas oběda. Po úvodním výstřelu jednoho z vysoko postavených činitelů tohoto kraje jsme nabuzeni a plni očekávání vyrazili do boje s nabušenou a zuřivě vyhlížející konkurencí.
Po prvních 2 rychlých kilometrech se relativně zvolnilo a až pod první kopec se jelo v balíku. Zde se již rozhodovalo, do které skupiny se jedinec zařadí. Do závodu byl při průjezdu v 1/3 tratě zařazen opět divácky velmi atraktivní skok a pak už hurá na asfaltovou stojku posetou diváky.
Závod se odjel v neuvěřitelném tempu, čas vítěze Radka Dítěte byl 1:46 a jeho průměrná rychlost neskutečných 31.8 km/h ! Tento jezdec také přijel s luxusním náskokem 4 minut. Vyzvednout musíme i nádherné 6. místo Martina Hamana.
Z našeho týmu se cílovou pásku podařilo protnout jako prvnímu Jakubovi Říhovi, ten se díky technickým problémům sice propadl z 20. příčky na 32. a v kategorii 13. místo. Přesto i to lze považovat za hezký úspěch.
Velice dobře sedl závod dvojici Michal Janoušek a Victor Bolek. Tito dva vytvořili silný týmový vláček a prokousali se pořadím na 51. a 52. místo celkově a 20. a . 21. místo v kategorii 19- 29 let.
Víťa Vrána zde obhajoval senzační 9. místo z minulého roku, ale vše nevyšlo dle jeho představ a tak se musel spokojit se solidním umístněním na 69. příčce respektive s 27. pozicí v kategorii.
Navrátilec z Itálie s tréninkovým deficitem Radim Hapala se dokázal brzy aklimatizovat na české podnebí a dokázal zajet chvalitebný výsledek. Ve své kategorii obsadil 29. příčku celkově pak 82. místo.
Velice dobře se na závod dokázal připravit Zdeněk Kohoutek. Ten zajel nad očekávání výborně. V kategorii 30-40 let obsadil 32. pozici celkově byl 111..
Náš benjamínek Jakub Slovák zde přijel spíše nasbírat zkušenosti. Přesto se dokázal i slušně umístnit a to na 13. místě v kategorii do 18 let a 140. celkově.
Další náš závodník, u kterého ještě stále nevíme, co od něj můžeme očekávat byl další náš nováček, Tomáš Třetina. Ten se dokázal vměstnat do prvni 200 celkově (přesněji 188. příčka) a 65. v kategorii M30
O jednu příčku unikla elitní 30 v kategorii M60 Štěpánu Ritterovi. Celkově pak skončil na 569. pozici.
Jak se již stává na Oderské Mlýnici tradicí, Radima Štekla opět postihl defekt, ze kterého se už nedokázal vzpamatovat a dojel tak na 814. pozici celkově, 218. v kategorii.
Tak jako loni i letos jsme vytvořili týmové družstva. Tentokrát jsme na medailové pozice nedosáhli. Naše týmy se umístily na 5. a 8. místě.

K tomuto závodu každoročně patří velká párty, kterou jsme bez ostychu, někdo dokonce i bez oblečení, ovládli. Akce se účastnili členové týmů Beskyd Bike, Valašské Hovada a Valašští Bajkeři. Hrála zde juniorská kapela "nevím" kterou naše vystoupení velice pobavilo.

Výlet hodnotím jako velice zdařilý, nejen díky závěrečné akci, ale především díky hromadnému úspěchu našeho týmu. Vyzdvihnout pak musím výkony Michala Janouška Viktora Bolka a Zdeňka Kohoutka.